Art session
Floor 2
08:50 - 19:00
Art session
Floor 2
08:50 - 19:00
Art session
Floor 2
08:50 - 19:00
Art session
M1, Floor 4
08:50 - 19:00
Art session
M1, Floor 4
08:50 - 19:00
Art session
Floor 5
08:50 - 19:00
Pop-up event
08:50 - 19:00
Pop-up event
Floor 3, LANDING
08:50 - 19:00
A1 (1350)
09:00 - 10:00
C3 (180)
10:15 - 11:00
A1 (1350)
10:15 - 11:00
C4 (125)
10:15 - 11:00
C1/C2 (250)
10:15 - 11:00
Floors 2,3,4
11:00 - 11:30
Pop-up event
M1, Floor 4
11:00 - 11:30
Contributed session - Multi-level governance and biosphere stewardship
C1/C2 (250)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Lisen Schultz
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
Room 35/36 (72)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Maria Tengö
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
Room 31 (26)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Helen Adams
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
Room 24/25 (70)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Dagmar Haase
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
Room 26 (50)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Manjana Milkoreit, Michele-Lee Moore
Contributed session - Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
C4 (125)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Albert Norström
Contributed session - Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 23 (30)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Fredrik Moberg
Contributed session - Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 27 (60)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Birgit Müller, Maja Schlüter, Nanda Wijermans
Contributed session - Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 33 (30)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Laura Schmitt Olabisi
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
C3 (180)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Timon McPhearson
Contributed session - Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 34 (30)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Cristina Apetrei, Maja Goepel
Contributed session - Social-ecological transformations for sustainability
Room 32 (30)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Cynthia Neudoerffer, Michael Salomons
Contributed session - Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 21 (30)
11:30 - 13:00
Chair/s:
Elena Finkbeiner, Stephanie Green
Floors 4,5
13:00 - 14:00
Pop-up event
Floor 3, LANDING
13:05 - 13:20
Art session - Guided tour
Floor 2
13:30 - 13:45
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 34 (30)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Jon Norberg
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
C4 (125)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Sarah Cornell
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 24/25 (70)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Gustav Engström
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 33 (30)
14:00 - 15:30
Chair/s:
María Mancilla Garcia
Connectivity and cross-scale dynamics in the Anthropocene
Room 27 (60)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Magnus Nyström
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 32 (30)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Rika Preiser
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 23 (30)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Tim Daw
Multi-level governance and biosphere stewardship
C3 (180)
14:00 - 15:30
Chair/s:
My Sellberg
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 26 (50)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Malin Jonell
Social-ecological transformations for sustainability
C1/C2 (250)
14:00 - 15:30
Chair/s:
Andrea Downing
Cross-cutting perspectives on resilience
Poster area
14:00 - 14:40
Chair/s:
Valentina Savo
Connectivity and cross-scale dynamics in the Anthropocene
Poster area
14:00 - 14:50
Chair/s:
Max Troell
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 35/36 (72)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Emilie Lindkvist
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 21 (30)
14:00 - 14:40
Chair/s:
Diego Galafassi
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
C4 (125)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Michelle Dyer
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 34 (30)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Matilda Valman
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 21 (30)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Ingo Fetzer
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 35/36 (72)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Daniel Ospina
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 24/25 (70)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Maria Schultz
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 23 (30)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Lan Wang-Erlandsson
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 26 (50)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Patrik Henriksson
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 32 (30)
14:50 - 15:30
Chair/s:
Johan Enqvist
Multi-level governance and biosphere stewardship
Poster area
14:50 - 15:30
Chair/s:
Matilda Pettersson
Multi-level governance and biosphere stewardship
Poster area
14:50 - 15:30
Chair/s:
Katja Malmborg
Floors 2,3,4
15:30 - 16:00
Pop-up event
Floor 3, LANDING
15:30 - 16:00
Art session - Guided tour
M1, Floor 4
15:40 - 15:55
Art session - Guided tour
M1, Floor 4
15:40 - 15:55
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 32 (30)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Patricia Howard
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 34 (30)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Juan Rocha
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 35/36 (72)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Johan Colding
Cross-cutting perspectives on resilience
C1/C2 (250)
16:00 - 17:30
Chair/s:
Miriam Huitric
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 23 (30)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Allyson Quinlan
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 33 (30)
16:00 - 17:30
Chair/s:
Joshua Lewis
Connectivity and cross-scale dynamics in the Anthropocene
Room 27 (60)
16:00 - 17:30
Chair/s:
Elin Enfors Kautsky
Multi-level governance and biosphere stewardship
Room 24/25 (70)
16:00 - 17:30
Chair/s:
Megan Meacham
Multi-level governance and biosphere stewardship
C3 (180)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Caroline Schill
Social-ecological transformations for sustainability
Room 26 (50)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Avit K. Bhowmik
Social-ecological transformations for sustainability
C4 (125)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Amanda Wood
Social-ecological transformations for sustainability
Room 21 (30)
16:00 - 16:40
Chair/s:
Stephan Barthel
Multi-level governance and biosphere stewardship
Poster area
16:00 - 16:40
Chair/s:
Albert Norström
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 32 (30)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Maria Schewenius
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 34 (30)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Matteo Giusti
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
Room 26 (50)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Therese Lindahl
Approaches and methods for understanding social-ecological system dynamics
C3 (180)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Peter Søgaard Jørgensen
Cross-cutting perspectives on resilience
Room 23 (30)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Claudia Ituarte-Lima
Social-ecological transformations for sustainability
C4 (125)
16:50 - 17:30
Chair/s:
Victoria Bignet